*** A szigetrádió hamarosan elindul! *** Még fejlesztés alatt állunk. ***

Santoríni

Szantorini (vagy magyar helyesírással sokszor: Szantorini) az Égei-tenger gyöngyszeme, a világ egyik luxusüdülőhelye. Európa egyik legismertebb, legfrekventáltabb turisztikai célpontja, a világ 7 csodája közé is nevezték. A vulkanikus sziget, luxusszállásai mellett, a kispénzű turisták számára is kínál megfizethető alternatívákat, de mindezek mellett is az egyik legdrágább görög szigetnek számít. Mindenesetre, például május elején, vagy szeptember végén elkerülhető a nagy tömeg, és a szállásárak is jobbak. A kék tenger, a hófehér házak, és a peremi sétányokról a tengerre és a környező szigetekre irányuló pompás kilátás, valamint Oia festői, a világ egyik legszebbbbjének tartott naplementéje igencsak idillikus, csodaszép, és az egyik legromantikusabb üdülőhellyé teszik Szantorinit. A növekvő idegenforgalom, és a turisták hada ellenére Szantorini máig egy csoda, egy bájos, idillikus, biztonságos sziget.

A szigeten emellett ókori emlékek is találhatóak, de, szépsége mellett, különösen sok építészeti, történelmi látnivalóban a sziget nem bővelkedik, és a strandok sem itt a legkülönlegesebbek, legszebbek a görög szigetek közül. Általában fekete kavicsosak, valamint a legtöbb gyorsan mélyül. Szantorini tehát nem a különösen szép strandjairól híres. A strandok közül mindenesetre a legjobbnak Perissza strandját tartják, és van egy igazán különleges strand is, az Eros.

Santorini területe mindössze 76 km2, ez annyi mint Budapest II. és III. kerületének együttes területe, vagy mint Keszthely nagysága. Hossza 16 km, szélessége 1-5 km között változik. A sziget félhold alakját a Kr. e. 1450-ben bekövetkezett vulkánkitörés után nyerte el, azelőtt kerek sziget volt. A természet munkája, a történelem legnagyobb vulkánkitörése egyrészt igazán egyedi csodát alkotott a vulkánkitörés után keletkezett kalderával, emellett termékeny talajhoz is juttatta a szigetet, és kialakította fekete homokját. Ugyanakkor, a kitörés után keletkezett szökőár hozzájárult a krétai civilizáció pusztulásához. Sokak szerint az elveszett Atlantisz legendája valójában Szantorini története. A természet erejét nem is annyira rég is érezhették a helyiek: egy 1956-os földrengés néhány házat romba döntött a szigeten.